Adres : Esentepe, Hikaye Sk. No: 7, 34394 ŞİŞLİ/İSTANBUL

Arri Alexa Mini

Ürün Kodu :
GM12UR-104
( 0 Değerlendirme )
Ürün Fiyatı :

ARRI ALEXA Mini: Kompakt Boyut, Muhteşem Performans

Sinema endüstrisinin önde gelen isimlerinden ARRI'nin yaratıcılığınıza güç katacak en son teknolojisi: ALEXA Mini. Bu kompakt ve taşınabilir kamera, üstün görüntü kalitesi ve esnek çekim seçenekleri ile sinema çekimlerinde yeni bir döneme öncülük ediyor. Yönetmenler, sinematograflar ve görüntü yönetmenleri için mükemmel bir seçenek olan bu kamera, çekimlerinizdeki potansiyeli en üst düzeye çıkarmak için tasarlandı.

1. ALEV III CMOS Sensör

ALEXA Mini, büyük formatlı ALEV III CMOS sensörüyle donatılmıştır. 35mm sinema filmi boyutlarına yakın olan bu sensör, mükemmel bir dinamik aralık ve renk doğruluğu sunar. 14 durak dinamik aralığı sayesinde en karanlık gölgelerden en parlak yansımalarına kadar tüm detayları kaydedebilirsiniz. Bu da size olağanüstü doğal ve gerçekçi görüntüler sunar.

2. ProRes ve ARRIRAW Formatları

ALEXA Mini, yüksek kaliteli ProRes ve ARRIRAW formatlarında kayıt yapma yeteneğiyle esneklik sunar. ProRes formatı, yüksek veri hızlarına uygun bir seçenektir ve hızlı post prodüksiyon iş akışlarını destekler. Diğer yandan, ARRIRAW formatı tamamen sıkıştırılmamış ham verilerin korunmasını sağlar ve post prodüksiyonda daha fazla düzenleme olanakları sunar.

3. Yüksek Hızlı Çekim

ALEXA Mini, yüksek hızlı çekimler için ideal bir seçenek sunar. 4:3 sensör modunda, 2.8K çözünürlüğünde 200 kare/saniye hızında çekim yapabilirsiniz. Bu, aksiyon dolu sahneleri mükemmel bir şekilde yakalayarak dramatik etki yaratabilmenize imkan tanır.

4. Taşınabilir ve Modüler Tasarım

ALEXA Mini, taşınabilir ve hafif tasarımı sayesinde çeşitli çekim ortamlarında rahatlıkla kullanılabilir. Ayrıca, modüler yapıya sahiptir, bu da kullanıcıların ihtiyacına göre farklı aksesuarları ve donanımları kolayca ekleyip çıkarmalarına olanak tanır. Drone çekimlerinden el tipi stabilizasyon sistemleri ile çalışmaya kadar çeşitli çekim senaryolarına uyum sağlar.

5. Hassas Renk Yönetimi

ARRI'nin ünlü renk bilimi, ALEXA Mini ile birlikte gelir. Bu sayede, doğal ve canlı renkleri elde edebilir ve istediğiniz renk estetiğini yaratmak için esnek renk düzenleme seçeneklerine sahip olursunuz.

ARRI ALEXA Mini, büyük boyutlu sensörü ve üstün renk bilimi ile sinema endüstrisinin öncü kameralarından biri olarak kabul edilir. Kompakt boyutu, taşınabilirliği ve modüler tasarımı sayesinde sinematograflara büyük bir yaratıcılık ve esneklik sunar. ALEXA Mini, vizyonlarınızı gerçeğe dönüştürmenize yardımcı olacak profesyonel bir sinema aracıdır.


Not: Bu yazıda, ARRI ALEXA Mini hakkında genel bilgiler verilmiştir. Kamerayla ilgili detaylı teknik özelliklere ve kullanım kılavuzuna ARRI resmi web sitesinden veya güncel kaynaklardan ulaşmanız önerilir.

Ürün Yorumları
Yorum Yapın
Yorum yapabilmek için üye girişi yapılması zorunludur
0 Değerlendirme ve Yorum
Bu ürün için değerlendirme yapılmamış!